Žinduoliai Mammalia

Pažinkime gyvūnus

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

Išvaizda ir didumu panašūs į stumbrą. Priekinė kūno dalis masyvi, labai aukšta ketera. Ant galvos, priekinių kojų viršutinės dalies, kaklo ir keteros plaukai ilgi (pakaklėje iki 50 cm ilgio). Ragai panašūs į stumbro ragus, tačiau mažesni ir bukesni.

– Dydis

Aukštis: 150–200 cm.

Ilgis: 250–380 cm, uodegos 50–90 cm.

Svoris: patino iki 1000 kg, patelės iki 550 kg.

– Mityba

Prerijose jie minta žoliniais augalais, o miškiniai bizonai dar ir medžių, krūmų lapais bei ūgliais. Žiemą ėda sausą žolę ir kerpes, atkapstydami pašarus, esančius po vieno metro storio sniego danga. Būdingos kasmetinės tolimos sezoninės migracijos, kurių metu gyvūnai ieško naujų ganyklų.

– Buveinė

Bizonai gyvena prerijose ir miškuose.

– Paplitimas

Anksčiau bizonai gyveno Rytų Kanados ir JAV prerijose. Šiuo metu nedidelės gyvūnų bandos gyvena nacionaliniuose parkuose ir rezervatuose Šiaurės Amerikoje.

– Tai įdomu

• Bizonų pagrindinis priešas – vilkai. Vilkai dažniausiai būna pavojingi žiemos pabaigoje, kai jie kenčia nuo storo sniego sluoksnio. Išpuoliai dažniausiai būna nukreipti į jauniklius, nusilpusius ir sužeistus bizonus.
• Bizonai jungiasi į bandas, kad galėtų greičiau pastebėti pavojų ir drauge apsigintų nuo plėšrūnų. Patinai paprastai sudaro atskiras viengungių grupes ir prie patelių prisijungia tik prasidėjus poravimosi sezonui.

– Išvaizda, skiriamieji bruožai

– Dydis

– Mityba

– Buveinė

– Paplitimas

– Tai įdomu

BIZONAS

Bos bison

not a terminal