Nuo vasario 13 d. Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje bus eksponuojama menininkų – Guodos Kvietinskaitės ir Juozo Kvietinsko vitražo ir tapybos darbų paroda. Šioje tėčio ir dukros parodoje pristatomi gamtos sąskambių įkvėpti tapybos darbai ir tradicijų bei šiuolaikiškumo sintezės rezultatas – vitražai.

Guoda Kvietinskaitė – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos absolventė, vitražo menininkė. „Žaviuosi giliomis viduramžius siekiančiomis vitražo tradicijomis, tačiau džiaugiuosi galėdama prisidėti prie šio amato įspūdžio atkūrimo ir parodyti šį nuostabų meną, priskiriant jį ne tik prie sakralaus bažnytinio vaizdo, bet paskatinti atrasti vitražą per šiuolaikinio meno prizmę“ – sako vitražo darbų autorė.

Guoda Kvietinskaitė.

Menininkei patinka kurti portretus, todėl prieš keletą metų nusprendė juos tapyti ant stiklo, taip įrėmindama juos vitražo pavidale. Parodoje Guoda pristato jums savo autorinių darbų seriją, kurioje šviesa žaidžia su plastiškomis linijomis. Šviesos refleksas kūriniuose dar labiau išryškina portreto subtilumą, suteikdamas jam žaismingumo ir savito charakterio. Portretų serijoje klasikinę vitražo techniką pavyko sujungti su konceptualaus meno idėjomis. Tradiciškumas ir šiuolaikiškumas – nuostabiai pasiteisinantis derinys.

Juozas Kvietinskas 1983 metais baigė Vilniaus dailės instituto Kauno fakultetą. Paskutiniu metu dirbo pedagoginį darbą. Dailininkui gamta yra įkvėpimo šaltinis. Noras kurti kyla stebint gamtos motyvus: „Gamtoje matau šiltas ir šaltas spalvas, jų sąskambius. Jautriai reaguoju į saulėlydžius. Ypač „pasikraunu“ auksinio rudens spalviniais deriniais. Mane įkvepia ir žiemos spalvos. Šaltų spalvų skambesį matau apsnigto medžio šakose paveiksle „Laukiantis“. Paveiksle „Pavasarėja“ perteikiu bundančios gamtos spalvas“.

Juozas Kvietinskas.

Menininkas visada mėgo realizmą. Pandemijos laikotarpiu daugiau eksperimentavo, pasikeitė ir tapymo stilius. Pasak Juozo, tai naujas posūkis jo kūryboje. Dabar abstrakciją kūrėjas derina su realizmo akcentais. Tapo akriliniais dažais ant drobės.

Šią parodą Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje bus galima pamatyti iki kovo 5 d.

not a terminal