Sausio 25 d. minimas Pusiaužiemis. Šią dieną žmonės stebėdavo barsuko elgesį, pagal kurį spėdavo pavasario orus. Buvo tikima, jei šviečia saulė ir barsukas sprunka atgal į urvą išsigandęs savo šešėlio – pavasaris bus vėlyvas. Jeigu bus apniukusi diena – jis neskubėdamas pasivaikščios po mišką  – pavasaris ankstyvas.

Minėdami šią dieną, dalinamės reportažu apie prie bebro „tilto“ 2023 m. rudenį užfiksuotą barsuką.

Barsukai – naktiniai gyvūnai, dieną jie leidžia urvuose, naktimis medžioja, rausia ar tvarko urvus. Urvai pasižymi švara – prie jų nebūna ne tik maisto atliekų, bet ir išmatų.

Šie kiauninių šeimos gyvūnai yra visaėdžiai, kaip meškos ar šernai. Barsukas minta bestuburiais, varliagyviais, smulkiais žinduoliais, augaliniu maistu.

Barsukai lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje prasidėjus lietums, šlapdriboms bei atšalus orams, lenda į urvus žiemos įmygio ir miega iki kovo mėnesio.

Barsukai yra socialūs gyvūnai, kurie įprastai gyvena grupėmis. Šias grupes gali sudaryti keli individai, kurie naudojasi bendra urvų sistema. Tokioje urvų sistemoje gali apsigyventi ir kitos žinduolių rūšys, pavyzdžiui, lapės ir usūriniai šunys.

not a terminal